Quantcast
 

Stužková 2013 – 4.C GJAR

Posted by Igor Bilák on Dec 2, 2013 in Nezaradené |

Nejak mi nevyšlo ísť na posledné rodičovské združenie, lebo som bol na cestách mimo. Tak som si myslel, že sa tým vyhnem príhovoru na stužkovej. No pár dní pred stužkovou mi Tomi tak mimochodom v maile napísal toto: “Inac ta pozdravuje triedna a ze musis mat prihovor ako hovorca lebo nikto iny nechce mat prihovor :D“. Tak paráda, toto som presne nechcel, ale čo už. Pozrel som si príhovor z Maťovej stužkovej z roku 2008 a povedal som si, že to chce zmenu. Tak som vynechal retro spomienky a pridal pár myšlienok o súčasnej rýchlej dobe, evolúcii, globalizácii a o boome informačných technológií. Nech naši čerství dospeláci vedia, čo ich čaká. Z pôvodného príhovoru zostala len prvá veta – oslovenie.

Nachystal som si prezentáciu, no skôr ako pomôcku pre mňa, aby som sa nestratil. Mal som ju len v mobile. Bolo mi jasné, že na projektor sa to tam nehodí. Tiež som sa rozhodol, že nebudem nič čítať z papiera. A keď zástupca študentov Miro Petrík a po ňom pani triedna profesorka Mgr. Mária Kollárová hovorili bez papiera, tak som si povedal, že aj ja to dám z hlavy. Bolo to dosť ťažké vystúpiť v PKO na pódium, po ľavici 28 osobností, po pravici triedna a riaditeľ a v publiku cca 20 učiteľov a cez 50 rodičov. Tak sa mi triasol hlas, emócie boli silné, ale nejak som to dal. Po mne tomu dal ešte bodku na záver pán riaditeľ RnDr. Miroslav Krajňák a mohli sme začať ŽURovať. Som rád, že to mám za sebou a že to bola už druhá, teda posledná stužková. Po týchto povinnostiach už začal pekný večer plný zábavy, dobré jedlo, chutné vínko, skvelá hudba, aj napriek malým technickým problémom vydarený kultúrny program. Mládež to zvládla skvele a myslím, že všetci boli spokojní. Domov sme prišli pred treťou.

Ako povedala pani triedna profesorka, naši čerství dospeláci zvládli spoločenskú časť maturity, teraz už len tú vedomostnú, ale verím, že aj to zvládnu v pohode.

prezentácia príhovoru – stužková 2013

Reply

Copyright © 2021 Igiho web All rights reserved. Theme by Laptop Geek.