Quantcast
 

Sledovanie aktivity – recenzia Jawbone Up – 3 mesiace používania

Posted by Igor Bilák on Nov 17, 2013 in Beh |

jawbone_upAktivity treker je zariadenie na sledovanie dennej aktivity na základe 3D akcelerometra, snímača pohybu. Viac som napísal v recenzii na Shine od Misfit, no tu chcem zhrnúť moje skúsenosti s používaním náramka Up od firmy Jawbone.

Čítal som o náramkoch a pôvodne ma lákal Nike Fuelband, keďže som veľa behal s použitím senzora Nike Plus v teniskách, prípadne s aplikáciou Nike Running v iPhone. Aplikácie Nike ma zaujali hlavne možnosťou sledovať priateľov a súťažiť s nimi. Mať možnosť porovnať svoje aktivity s inými. V júni som dostal náramok Jawbone Up ako darček od kamaráta Rasťa. V balení bol samotný vkusný náramok a kábel umožňujúci dobíjanie cez USB. Stiahol som aplikáciu cez iTunes Apple Store a priradil ju k náramku. Náramok má dva konce a je pružný, takže sa ľahko natiahne na zápästie. Na jednom konci je tlačítko, ktorým sa prepínajú rôzne režimy fungovania, ako režim spánku, aktivita, zdriemnutie, prípadne sa dá skontrolovť stav, ktorý sa zobrazí rozsvietením či rozblikaním jednej z dvoch LED (symbol slniečka a mesiačika pre aktivity, prípadne nočný režim). Na druhom konci náramku s nápisom Jawbone je krytka, pod ktorou je 3,5 mm konektor. Ten sa strčí do iPhonu a synchronizuje sa s aplikáciou. Konektor sa taktiež strká do krátkeho káblika, redukcie na USB pre nabíjanie batérie. Výrobca píše približno o desiatich dňoch výdrže, no ja som používal náramok počas prípravy na maratón dosť intenzívne a dobíjal som ho cca raz za 6-7 dní. Po troch mesiacoch sa niečo stalo batérii. Vybil sa mi úplne a odvtedy batéria vydrží sotva 6 hodín a teda náramok je už nepoužiteľný.  Keďže som ho dostal a bol kúpený v USA, tak veľmi nemám možnosť ho reklamovať a preto som si kúpil Shine.

 Screenshoty

Nastavenie denných cieľov pre spánok a pohyb:

IMG_7416

 

Zobrazenie spánku a prejdených krokov denne, týždenne a mesačne:

day

week

month

 

 

 

 

IMG_7431

IMG_7432 IMG_7430

IMG_7428

IMG_7429

IMG_7417

IMG_7413

IMG_7412

IMG_7418

IMG_7419

Značky:, ,

2 Comments

robert
Dec 8, 2014 at 12:13

pardon, ale tomuto hovorite recenzia?


 
Igor Bilák
Dec 8, 2014 at 12:24

Aj ja som mal inu predstavu, ze z toho vznikne lepsia recenzia, ale nestalo sa tak, kedze jawbone prestal spravne fungovat a prestal som ho pouzivat. V danej dobe o trekovacich naramkoch nebolo u nas ani pocut a mozno niekomu aj tych par screenshotov pomohlo, aby vobec mal aspon predstavu, na co to cele je. Dnes situacia pokrocila a na trhu je viac vyrobkov tohto typu, aj Jawbone uz ma dalsiu generaciu naramkov. No ja uz vyse roka pouzivam Shine, takze k tomuto sa uz nevratim.


 

Reply

Copyright © 2018 Igiho web All rights reserved. Theme by Laptop Geek.