Quantcast
 

Neuveriteľné stretnutie mojich TB

Posted by Igor Bilák on Jan 15, 2006 in Geocaching |
Všetko sa to začalo v januári 2004 alebo aj skôr, ale po poriadku.
Maťkov travel bug Happy Leaf (štvorlístok pre šťastie) sme založili v roku 2003 a Maťko mu dal cieľ dostať sa do USA a navštíviť veľké mestá ako New York a Las Angeles a možno sa dostať i na Hawai. Vložili sme ho do cache Rybník a po čase som ho znova našiel v Nive. Niekedy v tom čase sme založili aj TB Píšťalka. Oba spolu so mnou absolvovali výlet po Maďarských skrýšach v nevembri 2003, kde sa začali ich spoločná púť.

Tak prišla možnosť dostať sa do USA. Podarilo sa vybaviť víza a v januári 2004 som ich zobral so sebou. Píšťalku som nechal v Chicagu počas cachovania s Georgom a jeho chlapcami Dad and the Dynamic Duo, ale o tom je iná príhodka. Tu sa ale ich cesty rozdelili.    

Happy Leaf
Štvorlístok som zobral so sebou do New Yorku a nechal ho v skrýši v Central Parku. Bol to pre mňa skvelý pocit splniť pre Maťka jeden z cieľov. Odtiaľ putoval do Kanadského Halifaxu a neskôr sme zmenežovali jeho cestu na Ostrov princa Eduarda (PEI – Prince Edward Island), čo bolo vysnívané miesto Vierky, kde sa odohráva dej jej obľúbených kníh o Anne zo Zeleného domu. Z Kanady sa Štvorlístok vrátil do USA so Wisconsinu a takmer znova skončil v Chicagu, no zobral ho MaxB on The River – svetová jednička v počte prepravených TB (v tej dobe cca 3200 TB a spolu 3.5 milióna míľ). Warren z MaxB ho povozil po Amerike (Michigan, Minnesota, New Jersey, Texas, New York, Arizona, Utah) a nechal ho v Kalifornii, kde videl San Francisco.

Píšťalka
putovala do Nevady a Kalifornie, kde prešla rukami svetovej dvojky v počte nájdených skrýši – TeamAlamo. Po výlete do Oregonu sa vrátila do Kalifornie a tam sa stratila. Vytvoril som z COPY pliešku novú píšťalku a poslal ju poštou Pilotovi Mikemu, ktorý ju mal naposledy. Ten ju znova nechal putovať ďalej. Spolu so summerandnana precestovala kus Ameriky (Florida, Georgia, Arkansas, New Mexico, Arizona) a vrátila sa do Kalifornie.

Geocoin Trading Event
Na tomto evente neďaleko San Jose v Kalifornii sa oba tieto travelbugy stretli.  Bolo to pre mňa neuveriteľné. Napísal som Markymu, ktorý mal oba – Píšťalku už v auguste 2005 a Happy leaf v decembri 2005. Oba dostali jeho tag, pričom kópiu tagu Píšťalky mám doma aj s Markyho lisovaným centom (smashed penny).  Škoda, že sa ich nepodarilo spolu odfotiť.

Toto rozhodne patrí medzi príhody, ktoré sa stávajú zriedkavo a pre ktoré nás geocaching stále baví. Vznikajú nové priateľstvá na diaľku a TB cestujú ďalej. Stvorlístok je medzitým už v Colorade.

Šťastnú cestu Happy Leaf !!! Šťastnú cestu Píšťalka !!!

Značky:,

Reply

Copyright © 2019 Igiho web All rights reserved. Theme by Laptop Geek.