Quantcast
 

Moje golfové loptičky – update 2013

Posted by Igor Bilák on Jún 9, 2009 in Golf |

Úplne prvú golfovú loptičku som získal ešte na vyskej škole. Bolo to niekedy v lete 1990, keď otvorili hranice a my sme chodili bicyklovať do Hainburgu. Boli sme sa pozrieť aj na golfovom ihrisku a jednu som našiel niekde zatúlanú vedľa odpalovej lúky. Bola to range-ová loptička s červeným pásikom. Nechal som si ju a asi ju niekde mám doteraz, no neviem, kde je. Už vtedy sa mi golf páčil, no ani som si netrúfal dúfať, že sa raz dostane aj na Slovensko a že ho budem hrať.

Teráz hrám golf a niečim výnimočné loptičky si odkladám.

pripísané v apríli 2013 – medzitým som kúpil stojan na loptičky v zbierke, ktorý má 25 miest, tak to skúsim tak upratať, aby som tam mal 25 loptičiek

 1. DUNLOP Revelation – Distance – 1
 2. RANGE – Allianz (Alpinka)
 3. TOP FLIGHT XL 2000 – Super Titanium – 1 – Blakes
 4. TOP FLIGHT – XL distance – 2 – Golf Club FLAMINGOS
 5. Intech BETA Ti – extended distance – 6
 6. PRO KENNEX – tour distance – 2
 7. Wilson Staff – Dx2Soft – 2 – ZENTIVA
 8. Titleist – NXT tour – 4
 9. RANGE – Diners Club International (Black Stork)
 10. ULTRA – Wilson COMPETITION – 2 – SPORT ART PROMOTION
 11. Punta Ala
 12. SEZ
 13. TOP FLIGHT 1
 14. PINACLE LADY 4 – NOKIA

DUNLOP Revelation – Distance – 1

Moju prvú vlastnú loptičku som si kúpil v nejakom charitatívnom obchode v malom pobrežnom mestečku na juhu Anglicka počas našej cesty v septembri 2006. Bola používaná a dal som za ňu asi pol libry. Náš domáci Chris hrával golf, no práve mal nohu v sádre. Tak som videl iba jeho palice. No loptičku som si doniesol na pamiatku a veril som, že si s ňou raz zahrám. Počkala vyše dva roky a v januári 2009 som s ňou začal hrať na simulátore. Hral som s ňou dva mesiace a vyhral turnaj pre začiatočníkov. Tak som si ju odložil, lebo vonku by skončila niekde v jazierku.

RANGE – Allianz (Alpinka)

V novembri 2008 sme boli s Maťom prvý krát na Alpinke. Peter s Dadou hrali golf a my sme si išli vyskúšať pár odpalov. Bolo to dosť hrozné. Mal som 7 železo, ale nejak to nechcelo ísť do hora. Moje odpaly vačšinou leteli nízko nad zemou priamo do siete. Maťo mal 9 železo a zrazu trafil vysoký úder, ktorý preletel ochrannú sieť a skončil niekde pod cestou za greenom siedmej jamky. Tak som ju išiel pohľadať a našiel som aj jednu cudziu, tak som si ju nechal. Pripomína mi moje začiatky. Už o necelé dva mesiace sme začali naozaj hrať na simulátore.

TOP FLIGHT XL 2000 – Super Titanium – 1 – Blakes

Za víťazstvo v turnaji začiatočníkv na simulátore som dostal cenu, na vrchu ktorej je loptička Top Flight 1. Od Petra som k tomu dostal tak isto loptičku Top Flight s červenou jedničkou napísanou fixou a nápisom Blakes, tak som si ju nechal na pamiatku.

TOP FLIGHT – XL distance – 2 – Golf Club FLAMINGOS

Túto loptičku s označenými krúžkami modoru fixou a na boku s logom s dvoma plameniakmi a nápisom Golf Club FLAMINGOS som našiel na prvej jamke pri mojej prvej hre na skutočnom ihrisku, na Košickej Alpinke. Zahral som úder do lesa a tam ju našiel neďaleko mojej loptičky. Zahral som s ňou krásny dlhý pat na tretej jamke ako s náhradnou, a potom som ju vytiahol po utopení pôvodnej lopty na jamke 9, odpálil drevom 5 ponad jazierko a dohral hru. Tak si ju nechávam v zbierke.

Intech BETA Ti – extended distance – 6

Túto loptičku našiel Tomi počas mojej druhej hry na Alpinke. Hral som s Dadou a Petrom a Petrov drive na 4. jamke skončil vpravo v lese. Tomi išiel pozrieť loptičku a našiel nejaké naviac. Ja som sa pomerne dosť trápil a nejaké utopil a ešte aj na poslednej jamke utopil v jazierku a po jeho zdolaní stratil ďalšiu v lese. Tak som vytiahol túto a dokončil s ňou hru. Tak som si ju nechal, takú značku už asi nestretnem.

PRO KENNEX – tour distance – 2

Vo februári 2009 cez jarné prázdniny som si kúpil bag so sadou palíc Pro Kennex a dostal som k nemu dve krabičky po tri lopty Pro Kennex. Používal som ich hlavne na simulátore. Potom som ich nejaké začal strácať pri hre vonku. Koncom apríla som s Petrom hral na Alpínke svoju prvú osemnástku, teda sme dva krát otočili deviatku. Niekoľko lôpt skončilo v potoku, nejaká v lese, no nakoniec som s jednou z nich dohral a rozhodol sa si ju nechať. Prvá osemnástka je len raz. Boli to moje prvé ozajstné nové loptičky.

Wilson Staff – Dx2Soft – 2 – ZENTIVA

Toto je jedna z loptičiek, ktoré som kúpil od miestnych chalanov v akadémii v Slavkove, ktorí ich zbierajú po kriakoch. S ostatnými som ju nosil v bagu. Počas mojej skúšky na zelenú kartu som stratil 6 loptičiek a táto prišla na rad až na predposlednej jamke. Zahral som s ňou do lesa, no našla sa. Úder z lesa a je znova v hre. Pár pekných úderov a tesne pred posledným greenom končí v potoku. S Benovou pomocou som ju ale vybral, poslal ku greenu a dokončil skúšku. Tak som si ju nechal a nápis ZENTIVA mi pripomína Slavkov, je to sponzor prvej jamky. Je zaujímavé, že je úplne iná ako ostatné. Priehlbinky má ploché a väčšie.

Titleist – NXT tour – 4

4.6.2009 – aj táto loptička pochádza zo Slavkovskej akadémie od miestnych chlapcov. Vybral som ju spolu s inou značky Callaway a zahral si v Prahe Hostivařskú akadémiu. Používal som ju ako náhradnú loptu, no vždy som pôvodnú našiel a teda odchádzam z Prahy bez straty loptičky, zahral som spolu 13 jamiek. V Slavkove sa zastavíme s Maťom a dáme si dve kolečká akadémie, teda každý ďalších 12 jamiek. Zahráme tak, že nestratíme žiadnu loptu, tak si túto nechávam. Dal som s ňou moje prvé BIRDIE – jamka č. 1 v druhom kole, zasahujem green a pat cca z dvoch metrov ide dnu – PARÁDA.

RANGE – Diners Club International (Black Stork)

6.6.2009 – táto mi ostala ako spomienka na prvú jamku A deviatky v rezorte Black Stork, kde som robil aj skúšku na ZK. Prvá jamka ide pozdĺž driving range a keď som nezasiahol fervej a motal sa po kopčekoch s veľkou trávou, tak som mal problém nájsť svoju loptu. Predomnou išiel Ben a odhadzoval lopty, ktoré tam zablúdili. Pri druhej hre som zasiahol fervej, no kým som čakal na flight predomnou, tak som z ferveja upratal zas niekoľko zblúdilých lôpt. Počas tretej hry som znova navštívil vysokú trávu a odhodil ich aspoň 6, kým som našiel svoju. Myslím, že s týmito loptičkami sa ešte neraz stretnem.

ULTRA – Wilson COMPETITION – 2 – SPORT ART PROMOTION

9.6.2009 – túto loptičku som našiel na druhej jamke Slavkovskej akadémie, keď sme ju hrali s Maťom cestou z prijímačiek v Prahe. Má dva veľké modré krížiky fixou a logo SPORTART. Hodil som ju do bagu a náhodou vybral na Alpinke. Podarilo sa mi s ňou zahrať celú deviatku, pričom len raz skončila v potoku, ale našiel som ju a popri tom ďalšie 3 lopty. Takže je to prvý krát, čo som dokončil ihrisko bez straty lopty. Fajn pocit, bola to pekná hra. Dal som 23 SF bodov (Dada 26, Peter 24), zatiaľ moja najlepšia hra. Prídem večer domov a v telke ide Stroskotanec s Tomom Hanksom, ktorý má tiež svojho Wilsona.

Doplniť:

Callaway 1 – Punta Ala

júl 2009 – kúpil som si…

Srixon 1 – SEZ Krompachy

Našiel som ju v potoku na Alpinke a dohral s ňou. Pekné logo.

TOP FLIGHT 1 – môj 1. turnaj

Turnaj HCP z 54 -> 51

PINACLE LADY 4 – NOKIA

môj prvý BIRDIE na jamke 3 na Alpinke

 

Značky:,

Reply

Copyright © 2024 Igiho web All rights reserved. Theme by Laptop Geek.