Quantcast
 

Moja 2. hra – vodníci, tresty a “úder z lesa”

Posted by Igor Bilák on Apr 24, 2009 in Golf |

Vybrali sme sa v sobotu na výlet do Poľska a v Nowom Targu dostávam SMSku, či v nedeľu o deviatej na Alpinke môže byť. Prehodnocujeme plány, ale rozhodnutie je jasné. Ideme!! Ráno sa upresňuje čas na 11.15, čo nepotešuje časť rodiny, sľubujem poobedňajší výlet na Domašu ako kompenzáciu za únik z domu a vyrážame s Tomim smer Košice. Dnes budem mať Caddyho.
Prichádzame pred jedenástou a Dada s Petrom sú už na drivingu. Tak si beriem aj ja vedierko a skúsim pár odpalov. Nič moc, no v Košiciach to aj tak nevidno, ako by to lietalo, lebo sa odpaľuje do siete. Nechávam zbytok košíka odpaľovať Tomimu s mojou sedmičkou a už sa presúvam na prvé Tee. Náš trojčlenný flight je pokope a ja začínam.
1. jamka
Tréma, sústredenie a… letí. Zasahujem fervej a vyzerá to v pohode. Petrov slice končí vpravo v potoku, ako minule. Dada sa presúva na dámske odpalisko a drajvuje zhruba tam, kde ja. Petrovi nachádzam znova cudziu loptičku, presne ako minule. Moja ďalšia rana skončí v potoku, voda sa krúti pred koreňmi pňa a sú tam dve lopty, Petrová druhá rana. Dropujem, prihrávka na fervej, darí sa mi zdolať priečnu vodu, čo sa o zbytku fightu nedá povedať. No skončí to v pozdĺžnej vode vľavo vedľa greenu. Ďalší drop, chip zastaví za greenom, krátky nazad, no nasleduje 4-putt. Prvý krátky, dva zatočené na hrane jamky a konečne dnu. Peter dáva dnu dlhý zakrivený putt z ferveja na kopci nad greenom, čo ocení aj iný flight na odpalisku sedmičky. No aj tak ho to veľmi nevytrhlo. Píšeme 12, 8 a 11 a spolu máme 7 krát vodu. Tragédia.
2. jamka
Netrafil som dobre odpal a krátka rana končí pred fervejom v hlbšej tráve. 7i z väčšej trávy krásne letí na fervej. Peter sa nevie zbavit slajsu a končí v oute pri nejakom strome vpravo. Nerozvážne vytiahnem drevo a nič moc. Vraciam sa k sedmičke železu a zas sa trochu posuniem ku greenu. Potom to prestrelím vľavo a loptu nachádzam za malými stromčekmi. Prichádza moja chvíľka. Spomínam na Maroša Karniša, ako nám rozprával, že jediný úder, ktorý jeho brat ovláda, je “úder z lesa”. Presne to je toto, čo teraz potrebujem. Chip ide na green a dva putty a som dnu. Tomi zapisuje 8, 7, 6 a presúvame sa na trojku.
3. jamka
Čistý les. Z prieseku cez krížujúci potok by to malo ísť na green. Petrov odpal končí v potoku. Ja mám znova rozpaky, čo s tým a netrafím ako minule a krátka rana skončí po pár metroch. Tentoraz je to horšie. Medzitým Dada z červeného odpaliska končí v potoku a čaká ich drop zóna. Ja nachádzam loptičku tesne pred niečim, čo výzerá ako machom obrastená skala. Zisťujem, že je to spráchnivené drevo. Tomi ako môj caddy mi hovorí, že to asi nebudem hrať. Zhodnotím vzdialenosť od loptičky na nejakých 20 cm, výšku aspoň 15 cm, no čosi mi hovorí, že ten uhol je dobrý. Beriem SW a nasadzujem “úder z lesa” plným švihom. Lopta vyletí vysoko, zašuštia konáriky, no nájde si cestu a z vysoka dopadne tesne vedľa greenu. Počkám na ich opravné údery z drop zóny, znova lovíme čosi v potoku a potom už puttujem na green a 2. puttom dnu. Tomi mi píše boogie a veľmi sa teším. Výsledok 4, 5, 7 znamená, že ďalšiu jamku začínam.
4. jamka
Stojím na odpalisku a pozerám. Na ceste lemujúcej túto jamku sa prechádzajú ľudia. Deti na bicykloch sa zastavia a pozerajú na golfistov. Prebehne mi mysľou, že je fajn, že majú prilby. Sústredím sa a moja trojka drevo to pošle rovno stredom ferveja nejakých 170m. Petrov driver to znova zatočí doprava a skončí v lese. Ešte že máme caddyho, ktorý sa tam vyberie a nájde aj ďalšie dve cudzie loptičky. My pokračujeme ku greenu, Dada nájde jazierko a Peter bunker. Zapíšeme 7, 6, 8 a vraciame sa na päťku smerom nazad po vetre.
5. jamka
Dávam cca 150m drive do väčšej trávy vpravo, no teším sa, že nie je vo vode. Vyťahujem železo 5 a letí na fervej. Tentokrát nájde potok Peter. Blížime sa ku greenu a môj druhý putt sa zatočí o hranu jamky, takže dokončujem tretím. Tomi nám píše 8, 6, 6.
6. jamka
Dlhý odpal šiestej pozdĺž potoka letí nádherne, no zrazu sa začne stáčať, dopadá a skáče – potok. Cestou ku greenu dávam dlhšiu a lopta zastane neďaleko stromu. Caddy Tomi znova radí nehrať. Zhodnotím situáciu, spomínam na knihu, pokrčím postoj v kolenách, skrátim držanie SW, oprem sa pravým plecom o strom a vykúzlim nádherný “úder z lesa”, chip na green, zakončujem dvoma puttmi a Tomi nám zapisuje 7, 6, 8.
7. jamka
Petrov driver posiela loptu konečne rovno a konči na pravej strane pred zúžením. Ja ukazujem Tomimu mostík, ktprý som minule dokázal trafiť. Sústredím sa a moje 3 wood trafia loptu presne a letí rovno stredom ferveja. Paráda. Dada sa posúva na dámske odpalisko a drive nevychádza. Poskočí doľava možno o 20m. Nejde jej to do hlavy, tak nás poprosí o skúšobný odpal inou loptou. Situácia sa opakuje a skúša tretiu. Znova to isté. Napadne ma, že by si jeden odpal mohol dať Tomi. Vyťahujem pre neho loptu a dávam mu moje drevo. Napadá ma, ako Kevin Costner v Zelenom svete odpaľoval ako caddy. Tomi chytí trojku drevo bez rukavice a vykúzi nádherný odpal. Jeho loptu nájdeme meter pred Petrovou. Moja je tak isto ďaleko, ale v strede ferveja. Aj keď to bolo z červeného odpaliska, bola to slušná rana. Jeho prvý a zatiaľ jediný úder na ozajstnom ihrisku. My pokračujeme nekonečne ďaleko ku greenu, mne veľmi nejdú chipy, Peter sa zacyklí v bunkri a zapíšeme 9, 9, 7.
8. jamka
Je mi jasné, že PAR nezopakujem, ale že až tak? Prvý odpal netrafím a skončí v aute. Opravný sa podobá tomu minulému. Skončí na hornej hrane ferveja pod lesom. ďalšia rana nevyjde a ďalšia sa skotúľa na spodnú stranu šikmého svahu pod green. Chip smerom hore pretiahnem na kraj lesa a som nad greenom. Nasleduje “úder z lesa”, no tento krát len tak pohladkám loptu a sama sa zgúľa na green a zastavuje meter od zástavky. Peter z bunkra nádherne zachraňuje na green, no aj tak potrebuje dva putty. Ja s outom a trestnou zapisujem snehuliaka, takže 8, 4, 5.
9. jamka
Posledná a jazierko čaká, na koho? Peter netrafí a jeho drive skončí vpravo na lúke, vyzerá to ako prihrávka na fervej. Aspoň sa vyhol vode. Dada ledva prestrelí jazierko a lopta ostane na hrane, no tam sa nedá ani postaviť, tak pokračuje dropom. Ja váham, či nevziať inú loptu, keď má skončiť vo vode. Caddy ma presvedčí, že namám byť makký, no aj tak netrafím a ČĽUP. Vyťahujem ďalšiu a zdolávam jazero. Peter z ferveja zasahuje green, no ja na záver odpálim po lúke do lesa. Nehrateľné, tu nepomôže ani osvedčený úder z lesa, tak dropujem a dohrávam jamku s jednou z loptičiek, ktorú Tomi našiel v lese. Je to Intech Beta Ti, no nemá žiadne iné označenia ani logo. Na poslednej jamke s trestami teda znova snehuliak, Tomi píše 8, 4, 6. Tu je kompletná score card. Doma to analyzujem a so všetkými trestami je to 71 (11 bodov SF), z toho 4 vody a 2 outy. Dada má tiež 6 trestných (spolu 64) a Peter 7 (spolu 55). Bola to pekná hra a mňa napadá len hlas zo simulátora: “Next time better luck”.

Značky:,

Reply

Copyright © 2021 Igiho web All rights reserved. Theme by Laptop Geek.