Quantcast
 

Dnes som dostal peknú mincu…

Posted by Igor Bilák on Jan 18, 2010 in Geocaching |

Ale pekne po poriadku. Niekedy začiatkom októbra mi zavolal jeden vtedy pre mňa neznámy chlapík, vysvetlil mi, odkiaľ má kontakt a trochu sme sa pobavili na tému geocoinov, ich výroby, schválenia návrhu v Groundspeaku atď. Prezradil mi jeho nápad, že chce dať urobiť geocoin svojej manželke. Pekná idea, len som si myslel, že si vybral náročnú úlohu. Dostal som mail s návrhom, celkom sa mi páčil, aj keď mi pripadal trochu zložitý. Povedal som si ale, že snáď navrhol niečo, čo sa dá vyrobiť.

Prešlo vyše mesiaca a v novembri som dostal ďalší mail, tento krát s nákresom finálneho návrhu do výroby. Hovorím si, to už je vážne. Vyzerá, že sa do toho predsa pustil. Medzi tým mi niekto dohodil návrh na kamošku na facebooku a pozerám na meno, dal som si to dokopy, že to bude spomínaná manželka. Čosi sme si popísali, no neprezradil som, čo sa chystá. Znova prešlo pár týždňov a dostal som ďalší mail, to už bol začiatok decembra. Na fotkách boli vzorky vyrobenej mince. Hovorím si, paráda. On to dokázal, už len ich dostať sem. Do vianoc skoro tri týždne, snáď to stihne. Týmto som na celú komunikáciu na dlhšie zabudol a prešiel ďalší meiac. A dnes, náhodou som bol v Košiciach s autom na prehliadku a v tom mi zvoní mobil. Chlapík mi oznamuje, že mu práve došli mince a že mi chce jednu dať. Tak sme si dohodli stretnutie a zo servisu po prevzatí auta som išiel rovno za ním. Príjemne sme podebatovali pri káve a ja som dostal do ruky skutočnú hotovú mincu. Je fakt krásna, pozrite si celý postup.
Minca je fakt krásna a popri tom som si pozrel niečo o súhvezdí Perzeus a samozrejme o jeho najznámejšej hviezde Algol. Tam sa dá prečítať veľa cudzích slov o hviezdach, no mne to skôr pripomenulo Majku z Gurunu (napr. paralaxa).
Zaujímavé, že som našiel aj obrázok Perzea od chrbta, akoby súhviezdie bolo kreslené z druhej strany. Snáď v tom hvezdári majú jasno. Ja si počkám na leto a snáď nájdem Algol aj na oblohe. Myslím, že niekedy v polovici augusta je obdobie Perzeíd, meteoritov vylietajúcich z tohoto súhvezdia.


Aj Vierke sa minca veľmi páčila. Tiež som ju ukázal Tomimu a keď videl Perzea, hovorí – ten nebol vo Florencii? A mal pravdu. Tak sme si zaspomínali aj na dovolenku a známu sochu od Celliniho na najznámejšom námestí Florencie.Tak som teda rád, že sa tento projekt podarilo zrealizovať a verím, že obdarovaná je veľmi spokojná. Pokiaľ viem, tak je to len asi druhá slovenská presonálna minca po mojej šošovke, ktorú som videl. Šamanovu počítam skôr za prvú českú. Dúfam, že sa objaví aj ďalšia, keď už je spôsob výroby jasný. Ďakujem za mincu a pozdravujem oboch spomínaných. Podobnosť nicku so spomínanou hviezdou nie je náhodná ;)

Značky:, , ,

Reply

Copyright © 2022 Igiho web All rights reserved. Theme by Laptop Geek.