Quantcast
 

Cold Cold West

Posted by Igor Bilák on Mar 1, 2006 in Geocaching |
Začali sa jarné prázdniny a my sme sa vybrali do Bratislavy. Keďže sme sa chystali aj na nejaké cache, tak som večer pred tým na rýchlo vyriešil mystery Eternal Tree, Marianku a Cross, aby som bol pripravený. Cestou sme sa zastavili na Zelenči. Dali sme si kávu na pumpe a odskočili na Rýchlovku. Názov vystihuje túto cache.

Tak sme išli do Sv. Jura, kde sme mali dohodnuté ubytovanie v horskom hoteli Eva. Zistil som, že hotel je len cca 100m vyššie, ako som už raz parkoval, keď som bol na Jurrasic castle.

Ďalšie cachovanie sme odložili na ďalší deň. Ráno sme išli do Avionu zistiť program Imaxu. Zvolil som zlý výjazd a nedalo sa odbočiť na diaľnicu, tak sme sa išli otočiť na letisko a popri tom sme pozreli pomník Baniča. Final sme nechali na inokedy a pokračovali sme ku Kozej bráne. Našiel som správnu uličku a zaparkoval neďaleko vchodu do cintorína. Miesto malo zaujímavú atmosféru, čerstvý sneh zakryl stopy, no aj tak sme miesto našli pomerne rýchlo. Skvelá nádobka. Zalogovali sme a pokračovali k lipe – Eternal Tree. Domáca príprava a kontrola miesta v Google Earth pomohla, že sme ani nepreparkovali auto a na miesto dorazili doslova bez GPS. Cache som mal okamžite, zalogovali sme a pokračovali do mesta. Zima nás zahnala do skvelej čokoládovne pod Michalskou bránou, po ďalšej prechádzke sme skončili v kníhkupectve a potom sa zas tešili na vyhrievané sedadlá v aute. Tak sme skončili v Au Parku, z ktorého sme sa presunuli do Avionu. V Imaxe sme si pozreli film o Africkej divočine – to bolo fakt skvelé. Odtiaľ sme sa už museli ponáhľať do Polusu, kde sa blížil čas stretnutia.
Tento neoficiálny event som zorganizoval na poslednú chvíľu. Prvý prišiel Pajo5 a už nás čakal v zóne Fast Foodov. Našli sme stôl a usadili sa. Vierka zatiaľ išla na iné strtnutie a my sme očakávali ostatných. Postupne prišli Chuligan s Janou z bubliniek, Arwen a Jožo z J&T&R, neskoršie Pea C a Mazo. Podebatovali sme, chuligan doniesol nejaké TB. Bolo fajn a čas utekal rýchlo. Posedeli sme zhruba tri hodiny a bol čas sa rozlúčiť. Ďakujem všetkým, že prišli a dúfam, že aj im sa páčilo.
S Mazom sme sa nezáväzne dohodli na ďalší deň, že vymeníme žlté a biele Jeepy. Stretli sme sa v Avione v Street cafe. Štyri Jeepy pokope, to sa často nevidí. Tak sme ich zvečnili aj spolu s Mazovym Land Roverom. Posedenie pri káve bolo príjemné a pomaly bol čas obeda. Verím, že si posedíme niekedy takto aj v Prešove. Rozlúčili sme sa a pre nás to už bol čas na odchod domov. Dali sme si cestou obed na OMV pri Trenčíne a pokračovali domov. Dorazili sme domov pred šiestou.
Celá výprava nám pridala iba tri cache, no stretnutie s ľuďmi to vyvážilo. Bol to fajn výlet plný dobrých zážitkov. Radi sa s Vami znova stretneme.
Fotky z celej výpravy si môžete pozrieť v galérii.

Značky:,

Reply

Copyright © 2024 Igiho web All rights reserved. Theme by Laptop Geek.