Quantcast
 

Cache nájdená každý deň v roku (Finds for Each Day of the Year)

Posted by Igor Bilák on Feb 25, 2013 in Geocaching |
Čakanie na východ slnka 29.2.2012

Čakanie na východ slnka 29.2.2012

Už je to takmer rok, čo som sa vybral do Košíc na event GC2G7Y4 od mkr. na východ slnka v priestupný rok 29.2.2012. Bolo to prvý krát, čo som našiel cache 29. februára, aj keď som už mal možnosti v rokoch 2004 a 2008. Zároveň to bola moja prvá cache v roku 2012, lebo som mal veľkú pauzu a viac ako 100 dní bez cache (posledne Slovak Geocoin Event v Humennom 18.11.2011). Na tomto evente som sa rozhodol, že by som to mal zmeniť a znova hľadať cache. Zároveň bola publikovaná Mirova challenge cache GC3BZMF, teda výzva na vyškrtanie mriežky kalendára, nutnosť nájsť cache v každý z 365+1 dní v roku.

Rozhodol som sa, že príjmem tuto výzvu a skúsim. Začal som teda vyškrtávať marec. Pozrel som štatistiky a chýbalo mi čosi vyše 70 dní. Predsa len za vyše 8 rokov hľadania som mal kalendár už dosť vyškrtaný. Prešiel som si to a v každom mesiaci mi chýbalo od 5 do 10 dní. Zaznamenal som si rovno chýbajúce dni ako udalosti do kalendára, ktorý mám synchronizovaný na všetkých zariadeniach. Jednoducho “Musím nájsť cache”. Nech to mám na očiach. V marci to celkom išlo, pokračoval som v apríli atď.

Až prišiel 15.máj, kedy to prvý raz nevyšlo. Išiel som na bicykli na otvorenie Lanového centra, Vierka tam prišla autom a čosi sme popili, tak nás švagor hodil domov autom. A ja som zistil, že musím nájsť cache, nemôžem šoférovať a nemám bicykel. Vonku naviac pršalo a najbližšia nájditeľná cache by znamenala prechádzku v daždi ku SPŠE. Tak som to vzdal. Prvý krát nevyšlo.

Druhé pochybenie prišlo 20. júna, keď som mal pomerne náročný deň a zhodou okolností som mal jedno stretnutie znova v Lanovom centre, no tento krát bez alkoholu. Nejak mi to vypadlo a už ani neviem, či som sa večer spamätal, ale nemal som síl ísť nájsť cache.

Tretie zlyhanie bolo 28. septembra, keď som mal znova nabitý deň a asi som si na cache ani nespomenul. Je možné, že až neskoro večer, ale už sa mi nechcelo. Povedal som si, že stačilo.

Od vtedy som škrtl znova poctivo. Nebolo to vždy ľahké. Raz mi Dejan vnukol myšlienku, že to mám ľahké, keď mám neďaleko Prešovskú stovku, tak som ju v tom období začal využívať. Začiatkom novembra som našiel PS-02 a postupne pokračoval. Vždy, keď ostalo málo času, tak PS to zachránila. Pomohla mi vyškrtnúť 18 dní, naposledy 30. januára. Ono to fakt pomáha, len postupne kilometre pribúdajú, čo zas nepoteší, tak som sa snažil to nevyužívať. Raz som to urobil tak, že som našiel cache pred polnocou a potom na druhý deň o pár minút. Boli to práve PS-17 a PS-20. Išiel som z domu okolo 23:40 a bolo to dosť na tesno. Našťastie prvá bola úspešná a hneď potom dve nenájdené. PS-20 som zalogoval o 0:08 a poď ho domov. Ešte že to vyšlo. Iba raz to bolo ešte tesnejšie, na rovnobežke #32. Vyrazil som tiež neskoro a 2x DNF na skorších rovnobežkách. Pršalo a na ďalšiu som musel prísť po diaľnici z opačnej strany, tak rýchlo jazda cez Sviniu dookola, hľadanie a nakoniec log o 23:47. Inokedy to nebolo ľahké v Ondavke, kde mám okolo hlavne svoje cache. Tak som išiel na štvorkolke do Poľska, ešte že máme schengen a voľný pohyb cez hranice. Cez Veľkú noc som zas zvolil postup, že som spojil hľadanie s behaním a vždy som si vybral cache, ku ktorej som bežal. Niekoľko som ich musel nájsť v zahraničí, keď to vyšlo na taký deň. Tak som nejaké našiel v Maďarsku, v Rakúsku počas lyžovačky, V Taliansku počas výletu vo Florencii, v Čechách v Prahe spolu s miestnymi cachermi, na dovolenke na Sardínii, či v španielskej Barcelone. Podarilo sa, aj keď to nebolo vždy ľahké, no prinieslo to aj veľa zaujímavých zážitkov.

Dnes som ukončil ročné kolečko na skrýši vo Veľkom Šariši, pri kostole sv. Jakuba. Škoda tých troch výpadkov, musím teda na logovanie počkať do septembra. V každom prípade to ale bola dobrá výzva. Znova som sa vrátil k hľadaniu a niekedy som našiel skrýše aj v dni, ktoré som už mal. Spolu som za ten čas našiel 123 skrýši. Vďaka Mirovi za motiváciu.

366

Značky:,

1 Comment

mkr.
Feb 25, 2013 at 23:08

Tak 28.9. Ťa čakám na finali GC3BZMF.
;-)


 

Reply

Copyright © 2022 Igiho web All rights reserved. Theme by Laptop Geek.